notatnik.net.pl

Jak napisać znak © "Copyright" za pomocą klawiatury?

Czwartek, 04.07.2013 Praktycznie na każdej ze stron używany jest znak mówiący o prawach autorskich (copyright ©). W jaki sposób można go napisać za pomocą klawiatury? Jak napisać znak ©

Czym się różni przekierowanie 301 od 302?

Piątek, 14.06.2013 Jeżeli chcemy przenieść stronę na inną domenę posługujemy się przekierowaniami, które możemy ustawić w pliku htaccess. Mamy do wyboru dwa rodzaje przekierowań: 301 i 302, zależnie od tego co chcemy osiągnąć. Czym się różni przekierowanie 301 od 302?

Blokowanie i usuwanie stron za pomocą pliku robots.txt

Wtorek, 11.06.2013 Za pomocą pliku robots.txt możemy ograniczyć dostęp robotów indeksujących strony www, do części naszej witryny. Przed pobraniem strony, roboty sprawdzają, czy plik robots.txt istnieje oraz jakie są w nim zapisy. Plik ten powinien znajdować się w katalogu głównym domeny. Blokowanie i usuwanie stron za pomocą pliku robots.txt

Jak zrobić przekierowanie z adresu www na bez www za pomocą htaccess?

Poniedziałek, 10.06.2013 Jeśli mamy wykupioną domenę internetową, nasza strona może być widoczna pod dwoma adresami: http://www.domena.pl i http://domena.pl. Powinniśmy zdecydować się na korzystanie z jednego z wymienionych, ponieważ google traktuje to jak dwa różne serwisy (i tak może też być w rzeczywistości). Jak zrobić przekierowanie z adresu www na bez www za pomocą htaccess?

Jak sprawdzić czy strona jest zaindeksowana w google?

Czwartek, 06.06.2013 Zaindeksowanie nowej strony przez wyszukiwarkę google trwa zwykle trochę czasu (kilka godzin, dni, miesiąc, lub nawet więcej). Wszystko zależy od tego jak szybko googlebot trafi na naszą stronę. Co zrobić żeby dowiedzieć się, czy nasza strona została już zaindeksowana? Jak sprawdzić czy strona jest zaindeksowana w google?
Poprzednia12  3